Raw Air w Vikersund: Sobotnie zawody odwołane, dwa konkursy w niedzielę!

Sobota bez lotów w Vikersund! Zaplanowane na 16:00 zawody indywidualne Raw Air na Vikersundbakken (HS240) po blisko godzinnym oczekiwaniu na poprawę warunków zostały odwołane. Tym samym w niedzielę rozegrane zostaną dwa konkursy.

Od początku soboty sprawdzały się niekorzystne prognozy meteorologiczne dla Vikersund. Najpierw odwołano poranny konkurs lotów narciarskich kobiet. Krótko po południu ogłoszono komunikat o anulowaniu zaplanowanej na 14:45 serii próbnej. Pod znakiem zapytania stały zaplanowane na 16:00 zawody indywidualne mężczyzn. Jury zawodów początkowo przełożyło godzinę rozpoczęcie zawodów na 16:30, a następnie na 17:00, ograniczając je do jednej serii. Na niespełna piętnaście minut przed rozpoczęciem zmagań ogłoszono jednak decyzję o odwołaniu sobotnich serii.

Tym samym w niedzielę mają zostać przeprowadzone aż dwa konkursy lotów w Vikersund. O 11:05 mają zostać rozegrane jednoseryjne zawody przełożone z soboty. Z kolei na 15:30 zaplanowano składający się z trzech rund finałowy konkurs Raw Air z udziałem czołowej „30” klasyfikacji generalnej norweskiego turnieju.

Źródło: Skijumping.pl