PŚ w Planicy: Seria próbna dla Słoweńców. Triumf Austrii w jednoseryjnym konkursie.

Reprezentacja Słowenii okazała się najlepsza w serii próbnej przed sobotnim konkursem drużynowym Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w Planicy. Reprezentacja Austrii wygrała sobotni konkurs drużynowy. Druga seria została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

Seria próbna:
W serii próbnej najwyższą notę punktową uzyskał Timi Zajc, który poszybował na odległość 230,5 metra. Trzecie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (218,5 m). Piotr Żyła po próbie na 214 metr zajął trzynastą lokatę. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (206 m). Dwudziesty szósty był Dawid Kubacki (183,5 m).

Serię próbną rozegrano z 10., 9. i 8. belki startowej.

Konkurs:
Zwycięzcami jedynej sobotniej serii konkursowej zostali Austriacy. Polacy rozpoczęli rywalizację od czwartej lokaty po skoku Piotra Żyły (216,5 m). Następnie Biało-Czerwoni zostali wiceliderami po występie Kamila Stochha (222 m). W kolejnej rundzie Dawid Kubacki (189,5 m) doprowadził do spadku naszej drużyny na piątą lokatę, którą utrzymał Aleksander Zniszczoł (224,5 m).

Zawody rozegrano z 13., 12., 11., 10., 9. i 8. belki startowej.

Na przeprowadzenie serii finałowej nie pozwolił zbyt silny wiatr. Początkowo opóźniono start serii o piętnaście minut, aby następnie ponowić tę decyzję. Ostatecznie o 10:55 pojawił się oficjalny komunikat o odwołaniu drugiej rundy konkursowej.

Źródło: Skijumping.pl