Raw Air w Vikersund: Treningi dla Zniszczoła i Krafta. P. Prevc wygrywa prolog

Aleksander Zniszczoł wygrał pierwszą serię treningową przed prologiem do sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. W drugiej rundzie górą był Austriak Stefan Kraft. Peter Prevc został zwycięzcą prologu do sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air.

I trening:
W pierwszym treningu najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski poszybował na odległość 227,5 metra. Kamil Stoch z wynikiem 201,5 metra został sklasyfikowany na osiemnastym miejscu. Trzydziestą trzecią lokatę zajął Piotr Żyła (172,5 m), trzydziesty ósmy był Maciej Kot (156 m), a czterdziesty Dawid Kubacki (155 m).

Pierwszy trening przeprowadzono z 13. belki startowej.

II trening:
Drugi trening należał do Stefana Krafta. Lider Pucharu Świata i Raw Air wylądował na 237 metrze. Aleksander Zniszczoł tym razem był trzeci po locie na 234 metr. Kamil Stoch wylądował na 200 metrze i został sklasyfikowany na dwudziestej szóstej pozycji. Trzydziesty pierwszy był Piotr Żyła (187,5 m), trzydziesty trzeci Dawid Kubacki (187 m), natomiast czterdziesty trzeci Maciej Kot (169 m).

Drugą serię treningową przeprowadzono z 15. i 14. belki startowej.

Prolog:
Piątkowy prolog w Vikersund zakończył się sukcesem Petera Prevca. Słoweniec poszybował na odległość 235,5 metra. Piąty, najlepszy z reprezentantów Polski był Aleksander Zniszczoł (228,5 m). Awans do konkursu wywalczyło jeszcze trzech Polaków. Na trzydziestej trzeciej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch (197 m). Trzydziesty szóśty był Piotr Żyła (197 m), zaś trzydziesty siódmy Dawid Kubacki (190,5 m). Maciej Kot uzyskał odległość 185,5 metra i zakończył prolog na czterdziestej drugiej pozycji.

Prolog rozegrano z 15. i 14. belki startowej.

Źródło: Skijumping.pl