Raw Air w Trondheim: R. Kobayashi i Zniszczoł najlepsi na treningu. 42. triumf Krafta

Ryoyu Kobayashi wygrał pierwszą serię treningową przed środowym konkursem indywidualnym Raw Air na dużej skoczni Granasen (HS138) w Trondheim. W drugim treningu najdalej poszybował Aleksander Zniszczoł. Stefan Kraft odniósł 42. w karierze zwycięstwo triumfując w środowych zawodach Raw Air.

I trening:
W pierwszym treningu najlepiej spisał się Ryoyu Kobayashi. Japończyk wylądował na 134 metrze.  Dziewiąte miejsce zajął Kamil Stoch (135,5 m). Dawid Kubacki wylądował na 123 metrze i uplasował się na dwudziestej drugiej pozycji. Dwudzieste szóste miejsce zajął Piotr Żyła (121 m). Czterdziesty piąty był Aleksander Zniszczoł (108 m), a czterdziesty ósmy Maciej Kot (101,5 m).

Pierwszy trening przeprowadzono z 20., 18., 16., 15. i 14. belki startowej.

II trening:
W drugim treningu błysnął Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski wygrał serię dzięki próbie na 143 metr. Piotr Żyła po skoku na odległość 132,5 metra zajął szesnastą pozycję. Dwudziesty drugi był Dawid Kubacki (133,5 m), a trzydziesty szósty Maciej Kot (118,5 m). Kamil Stoch zrezygnował z oddania próby

Konkurs:
Po pierwszej serii, loteryjnej pod względem warunków wietrznych, liderem był Stefan Kraft. Prowadzący w turnieju Raw Air Austriak ustanowił nowy oficjalny rekord skoczni Granasen (137,5 m). Dziewiąty, najlepszy z reprezentantów Polski był Dawid Kubacki (127,5 m). Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej. Trzynaste miejsce na półmetku zajmował Kamil Stoch (124,5 m), siedemnasty był Aleksander Zniszczoł (124 m), dwudziesty czwarty Piotr Żyła (127 m), natomiast dwudziesty siódmy Maciej Kot (124,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 19. belki startowej.

Seria finałowa zakończyła się austriacką dominacją. Po 42. pucharowe zwycięstwo w karierze sięgnął Stefan Kraft (134 m). Dawid Kubacki w serii finałowej uzyskał odległość 130,5 metra i zakończył zawody w Trondheim na czternastym miejscu, ex aequo z Ryoyu Kobayashim. Osiemnasty był Aleksander Zniszczoł (129 m) przed Kamilem Stochem (128,5 m), zaś trzecią dziesiątkę wyników zamknęli Piotr Żyła (127 m) i Maciej Kot (111,5 m). Ostatecznie rekord skoczni – 140 metrów – ustanowił Karl Geiger.

Rundę finałową przeprowadzono z 20. i 19. platformy.

Źródło: Skijumping.pl