Raw Air w Trondheim: Treningi dla R. Kobayashiego i Hoerla. Ryoyu najlepszy na normalnej skoczni.

Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej przed wtorkowym konkursem indywidualnym Raw Air na normalnej skoczni Granasen (HS105) w Trondheim. W drugiej rundzie górą był Austriak Jan Hoerl (104 m).

I trening:
W pierwszej serii treningowej Ryoyu Kobayashi wylądował na 102 metrze. Najlepszym z Polaków okazał się Maciej Kot, który po skoku na 99 metr zajął dziewiętnastą pozycję, tuż przed Piotrem Żyłą (95 m). Trzydziesty pierwszy był Aleksander Zniszczoł (92 m), trzydziesty siódmy Kamil Stoch (95 m), zaś trzydziesty ósmy Dawid Kubacki (92,5 m).

II trening:
W drugim treningu najdalej poszybował Jan Hoerl, który wylądował na 104 metrze. Słabo spisali się reprezentanci Polski. Najwyższe miejsce – trzydzieste – zajął Piotr Żyła (95,5 m). Trzydziesty drugi był Dawid Kubacki (93 m), trzydziesty czwarty Kamil Stoch (92,5 m) przed Maciejem Kotem (94,5 m), natomiast czterdziesty ósmy – Aleksander Zniszczoł (85,5 m).

Sesję treningową przeprowadzono w całości z 17. belki startowej.

Konkurs:
W pierwszej serii rywalom odleciał Ryoyu Kobayashi. Mistrz olimpijski z Pekinu poszybował na 106 metr. Awans do finału wywalczyło trzech reprezentantów Polski. Dwudzieste miejsce na półmetku zajmował Aleksander Zniszczoł (99 m), dwudziesty trzeci był Maciej Kot (97,5 m), z kolei dwudziesty szósty – dzisiejszy solenizant, Dawid Kubacki (98 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 17. i 16. belki startowej.

W serii finałowej Ryoyu Kobayashi wylądował na 99 metrze. Polacy ukończyli rywalizację w trzeciej dziesiątce. Aleksander Zniszczoł po skoku na 97 metr zajął dwudziestą drugą lokatę. Dwudziesty czwarty był Dawid Kubacki (98 m), a na dwudziestej szóstej pozycji sklasyfikowany został Maciej Kot (96 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 17. i 16. platformy.

Źródło: Skijumping.pl