Raw Air w Oslo: Kraft górą w prologu. Zwycięstwo Forfanga.

Stefan Kraft zwyciężył w prologu do niedzielnego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo i objął prowadzenie w turnieju. Johann Andre Forfang został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Raw Air. W finale wystąpiło trzech Biało-Czerwonych.

Prolog:
Niedzielny loteryjny prolog zakończył się zwycięstwem Stefana Krafta. Na piątej pozycji sklasyfikowany został najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (132,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów. Trzynaste miejsce w prologu zajął Dawid Kubacki (130 m), osiemnasty był Piotr Żyła (127 m), dwudziesty dziewiąty Maciej Kot (122 m), zaś czterdziesty Kamil Stoch (117,5 m).

Prolog przeprowadzono z 13., 12., 11. i 10. belki startowej.

Konkurs:
Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Domen Prevc. Słoweniec poszybował na odległość 134,5 metra. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków. Trzynaste miejsce na półmetku zmagań zajmował Piotr Żyła (126,5 m), szesnasty był Aleksander Zniszczoł (126 m), a dziewiętnasty Maciej Kot (126 m). Kamil Stoch po skoku na odległość 118,5 metra zakończył niedzielny konkurs na trzydziestej szóstej pozycji. Czterdziesty pierwszy był Dawid Kubacki (114,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 11. i 10. belki startowej.

W finale po drugie pucharowe zwycięstwo w sezonie poszybował Johann Andre Forfang. Norweg wylądował na 128 metrze. Na dziesiąte miejsce awansował Aleksander Zniszczoł po skoku na 124 metr. Na dziesiąte miejsce awansował Aleksander Zniszczoł po skoku na 124 metr.

Rundę finałową przeprowadzono w całości z 10. platformy.

Źródło: Skijumping.pl