PŚ w Oberstdorfie: Kraft zwycięzcą kwalifikacji. Zwycięstwo Zajca.

Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w lotach narciarskich. Timi Zajc został zwycięzcą sobotniego konkursu indywidualnego oraz pierwszym liderem Pucharu Świata w lotach narciarskich 2023/2024! Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.

Kwalifikacje:
W sobotnich kwalifikacjach triumfował Stefan Kraft z wynikiem 234,5 metra. Czołową dziesiątkę zamknął najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (224 m). Kamil Stoch po skoku na odległość 215,5 metra został sklasyfikowany na trzynastej pozycji. Dwudziesty trzeci był Piotr Żyła (204,5 m), a dwudziesty szósty Dawid Kubacki (204 m).

Kwalifikacje rozegrano z 18., 16., 15. i 14. belki startowej.

Konkurs:
Pierwsza seria konkursowa została zdominowana przez reprezentantów Słowenii, którzy zajęli trzy z czterech czołowych lokat. Awans do finału wywalczyło trzech reprezentantów Polski. Dwunaste miejsce na półmetku zajmował Aleksander Zniszczoł (210 m). Dwudziesty pierwszy był Kamil Stoch (204 m), natomiast dwudziesty szósty Piotr Żyła (203,5 m). Dawid Kubacki wylądował na 177 metrze i został sklasyfikowany na trzydziestej dziewiątej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 19. i 21. belki startowej.

W serii finałowej po trzecią w karierze wygraną w Oberstdorfie poszybował Timi Zajc. Słoweniec z obniżonego rozbiegu doleciał do 230 metra. Awans na dwunastą pozycję zanotował Kamil Stoch, który w finale poszybował na 221 metr. Na dziewiętnastą lokatę spadł Aleksander Zniszczoł (219,5 m), natomiast dwudzieste szóste miejsce utrzymał Piotr Żyła (198 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 23. i 22. platformy.

Źródło: Skijumping.pl