PŚ w Oberstdorfie: Stefan Kraft wygrywa kwalifikacje oraz triumfuje po raz 40-ty

Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w lotach narciarskich oraz odnosi 40. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i wyprzedza w klasyfikacji wszech czasów Adama Małysza i Kamila Stocha. Polacy w komplecie awansowali do finału.

Kwalifikacje:
W kwalifikacjach Stefan Kraft poszybował na odległość 226,5 metra. Na dziesiątej pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (214 m). Awans do zawodów wywalczyli również dwunasty Kamil Stoch (209,5 m) i dwudziesty ósmy Piotr Żyła (191,5 m). Już na kwalifikacjach niedzielną rywalizację zakończył Dawid Kubacki, który nie ustał próby na odległość 176,5 metra i zajął czterdziestą pierwszą pozycję.

Kwalifikacje rozegrano z 17., 19. i 21. belki startowej.

Konkurs:
Pierwsza seria niedzielnego konkursu należała do Ryoyu Kobayashiego. Mistrz olimpijski z Pekinu poszybował na 224 metr. Dziesiąte miejsce zajmował Kamil Stoch, który wylądował na 219 metrze. Awans do serii finałowej wywalczyli również dwudziesty Piotr Żyła (206 m) oraz dwudziesty pierwszy Aleksander Zniszczoł (204,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 20. i 19. belki startowej.

W rundzie finałowej po zwycięstwo sięgnął Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata poszybował na 217 metr. Kamil Stoch w finałowej próbie uzyskał odległość 221,5 metra i zakończył zawody na jedenastej pozycji, wyrównując swój najlepszy rezultat w sezonie. Dwudziesty pierwszy był Piotr Żyła (213,5 m), z kolei dwudziesty trzeci Aleksander Zniszczoł (200,5 m).

Serię finałową przeprowadzono z 21. platformy.

Źródło: Skijumping.pl