MŚwL w Bad Mitterndorf: Treningi dla Hayboecka i Zajca

Michael Hayboeck okazał się najlepszy w pierwszej piątkowej serii treningowej na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich Bad Mitterndorf 2024. W drugiej rundzie górą okazał się z kolei Słoweniec Timi Zajc.

I trening:
W pierwszej serii treningowej najdalej poszybował Michael Hayboeck. Austriak uzyskał wynik 224,5 metra. Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł po skoku na 210 metr. Kamil Stoch wylądował na 197 metrze i zajął dwudzieste miejsce. Dwudziesty drugi był Piotr Żyła (189,5 m), dwudziesty ósmy Paweł Wąsek (182 m), natomiast trzydziesty czwarty Dawid Kubacki (154 m).

Pierwszy trening rozegrano z 21. i 23. belki startowej.

II trening:
W drugiej serii treningowej odleciał Timi Zajc, który poszybował na 238 metr. Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 214,5 metra zajął dwunastą pozycję. Osiemnasty był Paweł Wąsek (211,5 m) przed Aleksandrem Zniszczołem (216,5 m), dwudziesty szósty Dawid Kubacki (206 m), a trzydziesty Kamil Stoch (196,5 m).

Drugi trening przeprowadzono z 25. i 23. platformy.

Kwalifikacje:
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego zostały definitywnie odwołane poprzez zmianę harmonogramu mistrzostw świata w lotach narciarskich na piątek. Trenerzy mieli obowiązek na podstawie treningów wytypować 47 uczestników pierwszej serii konkursowej przez co odsuniętych od startu zostanie 2 reprezentantów Austrii oraz po jednym skoczku z kadry Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowenii i Stanów Zjednoczonych. Zmiany zaszły ze względu na odwołanie czwartkowych aktywności z powodu zbyt silnego wiatru.

Źródło: Skijumping.pl