MŚwL w Bad Mitterndorf: Timi Zajc liderem na półmetku, dwóch Polaków w dziesiątce!

Timi Zajc prowadzi po pierwszym dniu konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. W czołowej dziesiątce plasuje się dwóch Polaków – szósty Piotr Żyła i dziewiąty Aleksander Zniszczoł. Polacy w komplecie wystąpią w sobotnich rundach.

I seria konkursowa:
Timi Zajc znajdował się na prowadzeniu już po pierwszej serii konkursowej. Słoweniec poszybował na odległość 228,5 metra. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła dzięki próbie na 218 metr. Siódmy był z kolei Aleksander Zniszczoł (223 m) ex aequo z Niko Kytosaho (232,5 m). Reprezentanci Polski w komplecie awansowali do kolejnych serii konkursowych. Dwudzieste drugie miejsce zajmował Dawid Kubacki (205,5 m), natomiast dwudziesty szósty był Paweł Wąsek (204,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 23., 22. i 21. belki startowej.

II seria konkursowa:
W drugiej rundzie Timi Zajc odskoczył rywalom, szybując na 227 metr. Szóste miejsce zajmowane po pierwszej serii utrzymał Piotr Żyła. Wiślanin zaliczył odległość 220,5 metra i na półmetku konkursu traci 8,5 punktu do miejsca na podium. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany jest Aleksander Zniszczoł (215,5 m). Dawid Kubacki w drugiej próbie wylądował na 203 metrze i zanotował awans na osiemnastą pozycję. Gorzej spisał się Paweł Wąsek, który po skoku na odległość 147,5 metra spadł na dwudzieste dziewiąte miejsce.

Drugą rundę konkursową przeprowadzono w całości z 23. platformy.

Początek trzeciej serii konkursowej zaplanowano na sobotę na 14:00. Godzinę wcześniej przeprowadzona zostanie runda próbna.

Źródło: Skijumping.pl