PolSKI Turniej w Zakopanem: Hayboeck najlepszy w serii próbnej. 37. zwycięstwo i 109. podium Krafta! 50 tysięcy euro dla Austriaków

Michael Hayboeck wygrał serię próbną poprzedzającą finałowy konkurs indywidualny PolSKIego Turnieju na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Michael Hayboeck wygrał serię próbną poprzedzającą finałowy konkurs indywidualny PolSKIego Turnieju na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Punktowało sześciu Biało-Czerwonych.

Seria próbna:
W serii próbnej najdalej poszybował Michael Hayboeck. Austriak uzyskał odległość 134,5 metra. Czołową dziesiątkę zamknął Paweł Wąsek z wynikiem 132 metrów. Na czternastej pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł (132 m), siedemnasty był Kamil Stoch (130,5 m), dziewiętnasty Piotr Żyła (128,5 m), dwudziesty pierwszy Dawid Kubacki (129 m), trzydziesty Maciej Kot (125,5 m), trzydziesty siódmy Klemens Murańka (122 m), natomiast czterdziesty czwarty Andrzej Stękała (118,5 m).

Serię próbną rozegrano z 19. belki startowej.

Konkurs:
Po pierwszej serii liderem konkursu był Stefan Kraft. Austriak poszybował na 137 metr. Czwarte miejsce zajmował Aleksander Zniszczoł po skoku na odległość 141,5 metra. Awans do serii finałowej wywalczyło sześciu Polaków. Trzynaste miejsce na półmetku zajmował Paweł Wąsek (137,5 m), piętnasty był Dawid Kubacki (135 m), dwudziesty Kamil Stoch (132,5 m), dwudziesty siódmy Maciej Kot (133,5 m), natomiast dwudziesty dziewiąty Piotr Żyła (128,5 m). Klemens Murańka po skoku na 130 metr ukończył konkurs na czterdziestej pozycji. Czterdziesty trzeci był Andrzej Stękała (126,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 20., 19. i 18. belki startowej.

W finale Stefan Kraft poszybował na 134 metr triumfując po raz kolejny oraz stając na podium po raz 109. Został pod tym względem samodzielnym rekordzistą wszech czasów. Aleksander Zniszczoł w drugiej próbie uzyskał 128,5 metra i ukończył konkurs na jedenastej pozycji, tuż przed dwunastym Dawidem Kubackim (137 m). Siedemnasty był Kamil Stoch (137,5 m), dwudziesty drugi Paweł Wąsek (130 m), dwudziesty siódmy Maciej Kot (130,5 m), a dwudziesty dziewiąty Piotr Żyła (130 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 19. i 17. platformy.

Zawody w Zakopanem zakończyły pierwszą edycję PolSKIego Turnieju. Rzutem na taśmę po zwycięstwo i nagrodę w wysokości 50 tysięcy euro sięgnęli Austriacy (3872,9 pkt.), którzy o 9,9 punktu wyprzedzili Słoweńców (3863,0 pkt.). Trzecie miejsce zajęli Niemcy (3743,4 pkt.). Polacy z dorobkiem 3532,3 pkt. zajęli szóstą pozycję.

Źródło: Skijumping.pl