PŚ w Lahti: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje. Triumf Hoerla.

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni Salpausselka (HS130) w Lahti. Zwycięzcą konkursu został Jan Hoerl. Pozostali Biało-Czerwoni nie awansowali do finału, oprócz Aleksandra Zniszczoła, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata.

Kwalifikacje:
W kwalifikacjach najdalej poszybował Ryoyu Kobayashi. Reprezentant Japonii wylądował na 127 metrze. Czwarte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (125 m). Kamil Stoch wylądował na 122 metrze i zajął piętnaste miejsce. Siedemnasty był Piotr Żyła (120,5 m), dwudziesty siódmy Maciej Kot (122,5 m), zaś czterdziesty pierwszy Paweł Wąsek (114 m).

Kwalifikacje rozegrano z 8., 7. i 6. belki startowej.

Konkurs:
Pierwsza seria konkursowa była wielokrotnie przerywana z powodu zbyt silnego wiatru, a jej przeprowadzenie trwało 80 minut. W tych warunkach najlepszy okazał się Jan Hoerl. Drugie miejsce, ze stratą półtora punktu do lidera, zajmował Aleksander Zniszczoł (128,5 m). Podobnie jak w piątek, ponownie pozostali Polacy nie awansowali do serii finałowej. Trzydzieste siódme miejsce zajęli ex aequo Kamil Stoch (117 m) i Piotr Żyła (117, 5m). Czterdziesty drugi był Paweł Wąsek (111 m), a czterdziesty piąty Maciej Kot (109,5 m).

Pierwszą rundę konkursową przeprowadzono z 7. i 6. belki.

W finale po pierwsze pucharowe podium w karierze sięgnął Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski poszybował w drugiej próbie na odległość 129,5 metra i zajął trzecią pozycję. Zwycięzcą został Jan Hoerl (134,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 8., 7. i 6. platformy.

Źródło: Skijumping.pl