PŚ w Oberstdorfie: Treningi dla D. Prevca. Słoweńcy zwycięskim duetem.

Domen Prevc okazał się najlepszy w sesji treningowej przed piątkowym konkursem duetów Pucharu Świata na Skoczni im. Heiniego Klopfera (HS235) w Oberstdorfie. Reprezentacja Słowenii w składzie Timi Zajc i Domen Prevc triumfowała w pierwszym w historii konkursie duetów Pucharu Świata w lotach narciarskich.

I Trening:
W pierwszej serii treningowej najdalej poszybował Domen Prevc. Słoweniec uzyskał wynik 227,5 metra. Aleksander Zniszczoł po próbie na odległość 214,5 metra zajął szóstą lokatę. Na dwudziestej pierwszej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch (198,5 m). Trzydziesty trzeci był Dawid Kubacki (176 m), a trzydziesty dziewiąty Piotr Żyła (155 m).

Pierwszy trening rozegrano z 28., 26., 24., 22. i 20. belki startowej.

II trening:
W drugim treningu ponownie odleciał Domen Prevc (237 m). Aleksander Zniszczoł poszybował na 225 metr i ponownie uplasował się na szóstej pozycji. Piotr Żyła po skoku na 196 metr zajął dziewiętnastą lokatę. Dwudziesty trzeci był Kamil Stoch (186,5 m) tuż przed Dawidem Kubackim (199 m).

Drugi trening przeprowadzono z 22., 20., 18., 16. i 14. platformy.

Konkurs:
Pierwsza seria konkursowa należała do reprezentantów Słowenii. Polacy rozpoczęli zawody od drugiej pozycji po locie Piotra Żyły na 212 metr. W drugiej grupie Aleksander Zniszczoł uzyskał 214,5 metra i na półmetku konkursu Biało-Czerwoni zajmowali trzecie miejsce.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 22. i 20. belki startowej.

W finale Słoweńcy pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Polacy po próbie Piotra Żyły na odległość 227,5 metra utrzymali trzecią lokatę. W decydującej grupie Aleksander Zniszczoł uzyskał 212 metrów i nasza reprezentacja ukończyła konkurs na piątej pozycji, ze stratą 17,9 punktu do miejsca na podium.

Rundę finałową rozegrano z 24., 22., 21. i 19. belki startowej.

Źródło: Skijumping.pl