MŚwL w Bad Mitterndorf: Słoweńcy górą w serii próbnej oraz z obronionym drużynowy tytułem. Polska ósma po dyskwalifikacji Zniszczoła

Reprezentacja Słowenii wygrała serię próbną oraz obroniła tytuł w konkursie drużynowy mistrzostw świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Polacy po dyskwalifikacji Aleksandra Zniszczoła w drugiej serii zakończyli zawody na ósmej pozycji.

Seria próbna:
W serii probnej najdalej poszybował Lovro Kos, który wylądował na 229 metrze. Ósmy był Aleksander Zniszczoł (214,5 m). Kamil Stoch z wynikiem 208,5 metra zajął siedemnastą pozycję. Dwudziesty trzeci był Dawid Kubacki (205 m), a dwudziesty czwarty Piotr Żyła (195 m).

Serię próbną rozegrano z 24., 23. i 22. belki startowej.

W klasyfikacji drużynowej serii próbnej najlepsi okazali się Słoweńcy (636,0 pkt.). Polacy (560,0 pkt.) zajęli piąte miejsce.

Konkurs:
Słoweńcy znajdowali się na prowadzeniu już po pierwszej serii. Polacy rozpoczęli konkurs od czwartej pozycji po skoku Aleksandra Zniszczoła (221,5 m), którą następnie utrzymali Kamil Stoch (211 m) i Dawid Kubacki (206,5 m). Po próbie Piotra Żyły (212,5 m) Biało-Czerwoni zanotowali jednak spadek na piątą lokatę, ze stratą 36,7 punktu do miejsca na podium.

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 23. (gr. 1, 2 i 4) oraz 24. (gr. 3) belki startowej.

W serii finałowej Słoweńcy nie pozwolili już sobie odebrać prowadzenia w konkursie. Drugą serię Polacy rozpoczęli od lotu Aleksandra Zniszczoła na odległość 215,5 metra. Po chwili nasz reprezentant został jednak zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon i nasz zespół stracił szansę na walkę o medal. Po próbie Kamila Stocha (210 m) Biało-Czerwoni zajmowali ósmą lokatę. Na siódme miejsce wyprowadził nas Dawid Kubacki (195 m), ale ostatni skok Piotra Żyły (177,5 m) ponownie sprowadził drużynę Thomasa Thurnbichlera na ósmą pozycję.

Serię finałową przeprowadzono z 23. (gr. 1), 24. (gr. 2), 26. (gr. 3) i 28. (gr. 4) platformy.

Źródło: Skijumping.pl