PolSKI Turniej w Wiśle: Wellinger najlepszy w serii próbnej. R. Kobayashi wygrywa konkurs.

Andreas Wellinger wygrał serię próbną poprzedzającą niedzielny konkurs indywidualny PolSKIego Turnieju na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Ryoyu Kobayashi zwyciężył w niedzielnym konkursie indywidualnym. Punkty zdobyło czterech Polaków.

Seria próbna:
W serii próbnej najdalej poszybował Andreas Wellinger. Rekordzista skoczni wylądował na 131 metrze. Piąty był najlepszy z reprezetnantów Polski – Aleksander Zniszczoł (122,5 m). Paweł Wąsek po skoku na odległość 120,5 metra sklasyfikowany został na piętnastym miejscu. Dziewiętnasty był Dawid Kubacki (118,5 m), dwudziesty drugi Kamil Stoch (117,5 m), dwudziesty szósty Piotr Żyła (114 m), natomiast trzydziesty szósty Klemens Murańka (114,5 m).

Serię próbną rozegrano z 14. i 15. belki startowej.

Konkurs:
Po pierwszej serii loteryjnego konkursu w Wiśle na prowadzeniu znajdował się Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata poszybował na 132 metr. Awans do serii finałowej wywalczyło czterech reprezentantów Polski. Siedemnaste miejsce na półmetku zajmował Dawid Kubacki (118 m), dziewiętnasty był Aleksander Zniszczoł (115 m), dwudziesty pierwszy Piotr Żyła (124 m), natomiast dwudziesty ósmy Paweł Wąsek (117 m). Kamil Stoch wylądował na 116 metrze i zakończył udział w zawodach na trzydziestej drugiej pozycji. Czterdziesty był Klemens Murańka (111 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 14. i 15. belki startowej.

Seria finałowa należała do Ryoyu Kobayashiego, który poszybował na odległość 139,5 metra. Na czternastej pozycji zawody w Wiśle ukończył najlepszy z Polaków, Piotr Żyła (127 m). Dwudzieste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (123 m) przed Pawłem Wąskiem (126,5 m), zaś dwudziesty piąty był Dawid Kubacki (116 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 15., 14. i 13. platformy.

Źródło: Skijumping.pl