TCS w Bischofshofen: Kraft górą w serii próbnej oraz konkursie. R. Kobayashi wygrywa cały turniej!

Stefan Kraft wygrał serię próbną oraz finałowy konkurs 72. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. Ryoyu Kobayashi zdobywcą kolejnego Złotego Orła! Japończyk triumfował w 72. Turnieju Czterech Skoczni, choć nie wygrał żadnego konkursu. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.

Seria próbna:
W serii próbnej najdalej poszybował Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata uzyskał odległość 139,5 metra. Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (133,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Kamil Stoch (129 m). Dawid Kubacki z wynikiem 128,5 metra zajął szesnastą lokatę. Dwudziesty czwarty był Paweł Wąsek (127 m), trzydziesty czwarty Piotr Żyła (124 m), natomiast trzydziesty siódmy Maciej Kot (125,5 m).

Serię próbną rozegrano z 14. belki startowej.

Konkurs:
W pierwszej serii Ryoyu Kobayashi potwierdził, iż zamierza zdobyć trzeciego Złotego Orła w karierze. Japończyk poszybował na 137 metr. Po raz pierwszy w sezonie awans do finału wywalczyło pięciu Polaków. Piętnaste miejsce na półmetku zajmował Kamil Stoch (129 m). Dwudziesty był Aleksander Zniszczoł (124,5 m) przed „szczęśliwym przegranym” Pawłem Wąskiem (125 m), dwudziesty czwarty Dawid Kubacki (125 m), zaś trzydziesty Piotr Żyła (117 m). Maciej Kot z wynikiem 117,5 metra zakończył udział w zawodach na trzydziestej trzeciej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 13. belki startowej.

W serii finałowej przypomniał o sobie Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata poszybował na 140 metr i ostatecznie to on triumfował przed własną publicznością w Bischofshofen. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (139 m), który jednak mógł świętować swój końcowy sukces w TCS. Najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł, który po skoku na odległość 131,5 metra zajął szesnastą pozycję. Osiemnasty był Paweł Wąsek (129 m), dziewiętnasty Dawid Kubacki (132 m), dwudziesty pierwszy Kamil Stoch (125,5 m), z kolei dwudziesty dziewiąty Piotr Żyła (127 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 15. platformy.

Ryoyu Kobayashi po raz trzeci w karierze triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, po sukcesach w 2019 i 2022 roku. Japończyk zrównał się tym samym z Helmutem Recknagelem, Bjoernem Wirkolą i Kamilem Stochem. Więcej triumfów w niemiecko-austriackiej imprezie mają tylko Janne Ahonen (5) i Jens Weissflog (4).

Źródło: Skijumping.pl