TCS w Bischofshofen: R. Kobayashi i Aigner górą na treningu. Kwalifikacje dla Ryoyu.

Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do finałowego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. W drugim treningu górą był Austriak Clemens Aigner. Ryoyu triumfował równieź w kwalifikacjach. Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

I trening:
W pierwszej serii treningowej najlepiej spisał się Ryoyu Kobayashi. Lider Turnieju Czterech Skoczni poszybował na 139 metr. Jedenasty został sklasyfikowany najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (133,5 m). Osiemnaste miejsce zajął Kamil Stoch, dwudziesty trzeci był Dawid Kubacki, a dwudziesty ósmy Piotr Żyła, którzy zgodnie uzyskali w swoich próbach 129,5 metra. Trzydziesty szósty był Maciej Kot (125 m) tuż przed Pawłem Wąskiem (120 m).

Pierwszą serię treningową rozegrano z 15., 13. i 12. belki startowej.

II trening:
Drugi trening należał do Clemensa Aignera. Austriak wylądował na 138 metrze. Na ósmej pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła po skoku na 134 metr. Dwunasty był Dawid Kubacki (132,5 m), zaś trzynasty Kamil Stoch (135 m). Aleksander Zniszczoł wylądował na 135 metrze i zajął osiemnastą lokatę. Dwudziesty trzeci był Paweł Wąsek (127,5 m), a trzydziesty czwarty Maciej Kot (119 m).

Druga runda treningowa została przeprowadzona z 16., 14. i 13. platformy.

Kwalifikacje:
W piątkowych kwalifikacjach w Bischofshofen rywalom odleciał Ryoyu Kobayashi lądując na 138 metrze. Czołową dziesiątkę zamknął najlepszy z Polaków, Kamil Stoch z wynikiem 130 metrów. Polacy w komplecie awansowali do sobotniego konkursu. Dwudzieste miejsce zajął Piotr Żyła (128,5 m), na dwudziestej ósmej pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (128,5 m), trzydziesty był Maciej Kot (127,5 m), trzydziesty trzeci Dawid Kubacki (124 m), natomiast trzydziesty szósty Paweł Wąsek (131 m).

Kwalifikacje rozegrano z 16., 14. i 12. belki startowej.

W pierwszej serii konkursu w Bischofshofen, rozgrywanej systemem KO, Kamil Stoch zmierzy się z Junshiro Kobayashim, Piotr Żyła podejmie Marco Woergoettera, Aleksander Zniszczoł powalczy z Kristofferem Eriksenem Sundalem, Maciej Kot będzie rywalizował z Danielem Tschofenigem, Dawid Kubacki ze Stephanem Leyhe, z kolei Paweł Wąsek z Manuelem Fettnerem.

Źródło: Skijumping.pl