MŚ w Planicy: Kraft górą w serii próbnej. Złoto dla Zajca, Kubacki z brązowym medalem!

Stefan Kraft okazał się najlepszy w serii próbnej przed konkursem indywidualnym mistrzostw świata na dużej skoczni (HS138) w Planicy. Natomiast w konkursie Dawid Kubacki z brązowym medalem mistrzostw świata na dużej skoczni (HS138) w Planicy! Złoto wywalczył Słoweniec Timi Zajc.

Seria próbna:
W serii próbnej najdalej poszybował Stefan Kraft. Obrońca tytułu wylądował na 139 metrze i pokonał Dawida Kubackiego (134 m) oraz Kamila Stocha (133,5 m). Piotr Żyła z wynikiem 131,5 metra uplasował się na szesnastej pozycji. Dwudziesty pierwszy był Aleksander Zniszczoł (123,5 m).

Serię próbną rozegrano z 12 i 11. belki startowej.

I seria:
Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi. Czwarte miejsce, ze stratą 5,9 pkt. do lidera oraz 2,9 pkt. do podium, zajmował Dawid Kubacki (129 m), a szósty – Kamil Stoch (131,5 m). Dziewiąty był Piotr Żyła (128,5 m). Awans do drugiej serii wywalczył również dwudziesty drugi na półmetku Aleksander Zniszczoł (124,5 m).

Pierwszą serię rozegrano z 11. i 10. belki startowej. Rundę przeprowadzono w zmiennych warunkach wietrznych.

II seria:
W finale po złoto poszybował Timi Zajc. Słoweniec wylądował na 137 metrze i wywalczył tytuł mistrza świata na dużej skoczni, pokonując o 8,7 punktu Ryoyu Kobayashiego (129,5 m). Brązowy medal zdobył Dawid Kubacki, któy w drugiej próbie poszybował na 135 metr. Reprezentant Polski wyprzedził o 4,1 punktu kolegę z kadry, czwartego Kamila Stocha (134,5 m). Na dziewiątym miejscu zawody ukończył Piotr Żyła (133,5 m). Aleksander Zniszczoł w drugiej serii wylądował na 127 metrze i zajął dwudziestą trzecią pozycję.

Rundę finałową przeprowadzono w całości z 11. platformy.

W sobotę ostatnia konkurencja w skokach narciarskich na tegorocznych mistrzostwach świata w Planicy – zawody drużynowe na dużej skoczni. Polacy wystąpią w kolejności: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki. Początek o 16:30, zaś godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

Źródło: Skijumping.pl