Piotr Żyła zakażony koronawirusem

Piotr COVID

Polski Związek Narciarski poinformował, iż Piotr Żyła otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Mistrz świata z Oberstdorfu w ten weekend miał trenować z resztą kadry pod kątem igrzysk w Pekinie.

Członek olimpijskiej reprezentacji skoczków na imprezę czterolecia został przebadany pod kątem COVID-19 przed rozpoczęciem obozu w Zakopanem, na który po zawodach na Wielkiej Krokwi zdecydował się trener Michal Doležal.

Pozytywny wynik testu oznacza dla Piotra Żyły początek olimpijskiego wyścigu z czasem. W kontekście polskich skoczków plan zakłada wylot do Chin już 31 stycznia z Niemiec. Do tego czasu należy przedstawić cztery negatywne wyniki testów PCR – najstarszy na pięć dni przed planowanym wylotem. Przypomnijmy, iż na kwarantannie nadal przebywa inny z liderów polskiej kadry – Dawid Kubacki. Kamil Stoch pracuje nad powrotem do pełnej sprawności po ubiegłotygodniowym urazie lewego stawu skokowego. W kadrze na Pekin znaleźli się też Stefan Hula i Paweł Wąsek.

W najbliższy weekend nasz kraj w Pucharze Świata w Titisee-Neustadt będą reprezentować Maciej Kot, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł.

Pierwsze skoki na olimpijskiej arenie w Zhangjiakou zaplanowano na 3 lutego i 4 lutego – te dni przeznaczono na oficjalne sesje treningowe. Kwalifikacje na normalnym obiekcie odbędą się 5 lutego. Walka o medale dzień później.

Źródło: skijumping.pl , PZN