PŚ w Sapporo: Seria próbna dla Hoerla oraz 39. zwycięstwo Krafta.

Jan Hoerl wygrał serię próbną przed sobotnim konkursem indywidualnym Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Natomiast Stefan Kraft dogonił Adama Małysza i Kamila Stocha. Reprezentant Austrii odniósł 39. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. W finale wystąpiło trzech Polaków. Historyczny pucharowy punkt wywalczył 51-letni Noriaki Kasai.

Seria próbna:
W serii próbnej Jan Hoerl wylądował na 139 metrze. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła po skoku na 138 metr. Piętnaste miejsce ex aequo zajęli Kamil Stoch (127 m) i Aleksander Zniszczoł (128 m). Dwudziesty drugi był Klemens Murańka (127 m), zaś trzydziesty trzeci Dawid Kubacki (122 m).

Serię próbną rozegrano z 14., 13., 12. i 11. belki startowej.

Konkurs:
Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi. Mistrz olimpijski z Pekinu poszybował na odległość 128,5 metra. Dziewiąte miejsce zajmował Aleksander Zniszczoł (123 m), a jedenasty jest Dawid Kubacki (122 m). Awans do finału wywalczył jeszcze jeden reprezentant Polski. Kamil Stoch po skoku na odległość 118,5 metra zajmował siedemnastą pozycję. Klemens Murańka wylądował na 113 metrze i ukończył zawody na czterdziestej pierwszej pozycji. Cztery lokaty niżej uplasował się Piotr Żyła (107 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 13., 14. i 16. belki startowej.

Seria finałowa przyniosła zaciętą walkę o zwycięstwo między Stefanem Kraftem i Ryoyu Kobayashim. Ostatecznie górą był Austriak, który poszybował na 139 metr. Na ósme miejsce, najwyższe w sezonie, awansował Dawid Kubacki (128 m). Kamil Stoch w drugiej próbie uzyskał rezultat 128,5 metra i awansował na dwunaste miejsce. Spadek zanotował z kolei Aleksander Zniszczoł (117 m), który ukończył zawody na dwudziestej piątej pozycji.

Rundę finałową przeprowadzono z 18. i 19. platformy.

Źródło: Skijumping.pl