Nowy rozdział w kadrze A. Zapis konferencji prasowej w Wiśle

Sezon 2022/2023 już za pasem. To właśnie dziś na skoczni im. Adama Małysza zainaugurowana zostanie rywalizacja w ramach Pucharu Świata. Oto, co powiedzieli reprezentanci Polski na czwartkowej konferencji prasowej przed premierowym weekendem sezonu zimowego.

Konferencja prasowa rozpoczęła się od pytań do nowego prezesa PZN – Adama Małysza i rozpoczęcia jego pierwszego zimowego sezonu w nowej roli. Pytany opowiedział o swoich odczuciach oraz wsparciu sztabu i zawodników, które z pewnością udzieli jeżeli takowe będzie potrzebne. Zapytany o opinię na temat skakania na igielicie, był zdecydowanie przeciwny, ale przy obecnych warunkach pogodowych to jest jedyne akceptowalne rozwiązanie oprócz odwołania konkursu

Następnie głos zabrał Thomas Thurnbichler debiutujący w kadrze jako trener główny na sezon zimowy. Zapytany o jego przemyślenia po ostatnich kilku miesiącach pracy, odpowiedział że było to bardzo pracowite lato. Thomas mówił o dużym zaangażowaniu zespołu. Pytany o presję i oczekiwania, zwłaszcza podczas konkursów organizowanych w Polsce, odpowiedział że może to tylko pomóc zawodnikom, ponieważ zawodnicy występują przed własną publicznością.

Humor z pewnością dopisywał naszym kadrowiczom. Piotrek na jednym z pytań dziennikarzy żartobliwie wcisnął mikrofon Dawidowi Kubackiemu, który siedział obok. Po wypowiedzi kolegi podsumował: „To Dawid powiedział już wszystko„. Pytanie dotyczyło hybrydowego modelu rozgrywki konkursu. Dawid natychmiast odpowiedział „pięknym za nadobne” przekazując przy następnym pytaniem mikrofon Piotrkowi. Na pytanie o regularne spotkania zawodników z Sandro Pertile odpowiedział: „Nie wiem”.

Konferencja prasowa – pytania do Piotra

Piotr zapytany bezpośrednio jak bardzo podoba mu się „hybrydowe skakanie” odparł: „Fajnie się na lodzie jeździ i fajnie się też ląduje na igielicie„. Następne pytanie było związane z optymistycznym nastawieniem Piotra do zawodów. „Dlaczego miała by być to zima Piotra Żyły?” Odpowiedź wywołała salwę śmiechu na sali ponieważ była lakoniczna – „Dlaczego nie?

Po konferencji prasowej wszyscy zawodnicy od razu udali się na zaplanowane spotkanie z Sandro Pertile.

Poniżej pełen zapis z konferencji prasowej zarejestrowany przez portal Skijumping.pl

Źródło: Informacja własna – Fanklub Piotra Żyły, Skijumping.pl