Michal Doležal o nominacji Wąska i pierwszym podium Żyły w sezonie

Trener MD Lahti 2022

Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki i Kamil Stoch to skład reprezentacji Polski na sobotni konkurs drużynowy w Lahti. Zmagania w Finlandii w roli rezerwowych obejrzą Kacper Juroszek i Stefan Hula. – Nominowaliśmy Pawła, znamy jego możliwości – argumentuje trener Michal Doležal.

Piotr Żyła to dopiero drugi Polak, który tej zimy stanął na podium Pucharu Świata. Dotąd udało się to tylko Kamilowi Stochowi w Klingenthal. Na igrzyskach po brąz sięgnął Dawid Kubacki. – Niestety, tych podiów było dotąd za mało. Wiemy na co ich stać, ale sezon trwa i jedziemy dalej. W serii treningowej wyglądało to normalnie, jak zawsze powinno wyglądać – nawiązuje czeski trener do rozgrzewkowej serii, w której Stoch był drugi, Żyła piąty, a Kubacki siódmy.

– W przypadku Kamila szwankowała za wysoka pozycja najazdowa. Walczyliśmy już z tym w Chinach. Oba skoki konkursowe były rozpoczęte zbyt wcześnie, a wtedy próg nie oddaje energii. Przeanalizujemy to przed sobotnimi zawodami. Dawid w pierwszej rundzie odbił się zbyt wcześnie, natomiast w drugiej serii skoczył standardowo. Piotr? Brawa za dziś! – słyszymy na temat polskich mistrzów świata.

Źródło: Skijumping.pl