PŚ w Niżnym Tagile: Triumf Graneruda, słaby występ Polaków

Niżny Tagił 2021 konkurs

W dniu 21 listopada 2021 odbyła się seria próbna oraz niedzielny konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile.

Kwalifikacje:
Markus Eisenbichler wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile. Reprezentant Niemiec triumfował dzięki próbie na odległość 120,5 metra. Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków.

Obok Kubackiego, sztuki tej dokonali dwudziesty czwarty Kamil Stoch (112 m), dwudziesty piąty Piotr Żyła (115 m), trzydziesty pierwszy Andrzej Stękała (113,5 m) oraz czterdziesty czwarty Jakub Wolny (106 m).

Kwalifikacje rozegrano w całości z 4. belki startowej.

Początek konkursu rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego. Transmisja odbyła się w TVN, Eurosport 1 i Player.pl

Konkurs:
Halvor Egner Granerud został zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile. Do finału awansowało dwóch Polaków. Najlepszy z nich, Piotr Żyła zajął szesnaste miejsce.

Po pierwszej serii Piotr Żyła z wynikiem 120,5 metra zajmował dwudziestą czwartą lokatę. Ww finale wylądował na 122 metrze i awansował na szesnastą pozycję.

Niedzielny konkurs na skoczni „Aist” rozegrano w całości z 6. belki startowej.

Polacy w Pucharze Narodów z punktacją 81 pkt. spadli na szóstą pozycję.

Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną za tydzień, 27-28 listopada na Rukatunturi (HS142) w fińskiej Ruce koło Kuusamo.

Źródło: skijumping.pl