Raw Air finał w Vikersund 2018

Kamil Stoch zwycięzcą Raw Air 2018! Trzykrotny mistrz olimpijski przypieczętował swój triumf w turnieju Raw Air 2018, a także zapewnił sobie po raz drugi w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata! W finałowych zawodach na mamuciej skoczni w Vikersund (HS240) był szósty po skokach na odległość 223 m oraz 237 m. Premierowe zwycięstwo odniósł Norweg Robert Johansson. (232 m i 246 m), który zakończył turniej na drugim miejscu 37 pkt. za Polakiem. Podium uzupełnili dwaj reprezentacyjni koledzy popularnego „Wąsacza”. Drugie miejsce zajął Andreas Stjernen (239 m oraz 235 m), a trzeci finiszował Daniel Andre Tande (231,5 m oraz 243 m). Dwunaste miejsce zajął Piotr Żyła, który zdaje się wrócił na odpowiednie tory – oddał dwa solidne i zbliżone odległością skoki (219,5 m oraz 221m), na miejscu szesnastym finiszował Dawid Kubacki (207,5 m oraz 225 m), siedemnasty był Stefan Hula (210 m i 218 m), natomiast Jakub Wolny zajął dwudzieste siódme miejsce po skokach na 205,5 m (rekord życiowy)

Piotr Żyła zakończył zmagania w Raw Air na osiemnastej pozycji uzyskując najlepszą pozycję wśród zawodników, którzy oddali mniej niż 10 punktowanych skoków. Ostatnie oddane próby na Vikersundbakken dają dużą dozę optymizmu na zbliżające się zawody w Planicy, które podsumują zmagania skoczków w sezonie 2017/2018

Piotr Żyła zapytany przez zespół skijumping.pl o podsumowanie zawodów w Vikersund jak i całego cyklu Raw Air odpowiedział:
„Wróciła radość ze skoków. Niedzielne loty konkursowe sprawiały mi ogromną radość i przyjemność. W każdym można by się do czegoś przyczepić, ale to były dobre próby.
Idea tego intensywnego turnieju jest fajna. Dziesięć dni ciągłego skakania z pewnością jest trochę meczące, a do tego dochodzą ciągłe przejazdy pomiędzy poszczególnymi miastami. Jest męcząco, ale coś się dzieje, a my lubimy, kiedy coś się dzieje, więc jest dobrze.
Bywało lepiej i gorzej, ale stabilizacja na pewnym poziomie jest. Cieszę się, że od dwóch sezonów punktuję w każdym konkursie, choć nie byłem tego nawet świadomy. Fajnie byłoby podtrzymać tę passę w Planicy.