LGP w Klingenthal: Kubacki najlepszy w serii próbnej, wygrywa konkurs i cały cykl! Piotr Żyła ostatecznie siedemnasty.

Dawid Kubacki okazał się najlepszy w serii próbnej przed finałowym konkursem Letniego Grand Prix w Klingenthal (HS140). Zatriumfował również w finałowym konkursie Letniego Grand Prix w Klingenthal (HS140), przypieczętowując zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. W finale wystąpiło czterech Polaków.

Seria Próbna:
Seria próbna na Vogtland Arenie rozgrywana była w zmiennych warunkach wietrznych. Najlepiej poradził sobie Dawid Kubacki skacząc na odległość 136,5 metra. Polacy w komplecie sklasyfikowani zostali w czołowej trzydziestce. Jedenaste miejsce zajął Piotr Żyła (126 m), trzynasty był Klemens Murańka (132 m), osiemnasty Kacper Juroszek (126 m), dwudziesty ósmy Stefan Hula (121,5 m), natomiast trzydziesty Paweł Wąsek (115,5 m).

Serię próbną rozegrano z 12., 11. i 10. belki startowej.

Początek konkursu zaplanowano na 16:10. Transmisja odbyła się w Eurosport 1, TVP Sport i Player.pl.

Konkurs:
W pierwszej serii najdalej poszybował Daniel Andre Tande lądując na 144 metrze. Trzecie miejsce zajmował Dawid Kubacki (135 m). Oprócz Kubackiego, awans do finału wywalczyło jeszcze trzech Polaków. Siedemnaste miejsce na półmetku zajmował Paweł Wąsek (125 m), a tuż za nim plasował się Kacper Juroszek (125,5 m). Dwudziesty siódmy był Stefan Hula (122,5 m).

Klemens Murańka z wynikiem 117 metrów zakończył zawody na trzydziestej szóstej pozycji. Trzy miejsca niżej sklasyfikowany został Piotr Żyła.

Pierwszą serię konkursową, wielokrotnie przerywaną przez warunki wietrzne, rozegrano z 10. belki startowej.

W finale udanie zaatakował Dawid Kubacki, który poszybował na 138 metr. Kacper Juroszek po skoku na odległość 126,5 metra zajął trzynastą lokatę, zaś dwudziesty czwarty był Stefan Hula (126,5 m). Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon i spadł na trzydzieste miejsce.

Rundę finałową rozegrano w całości z 16. platformy.

Klasyfikacja Generalna LGP:
Klasyfikację generalną Letniego Grand Prix wygrał Dawid Kubacki (380 pkt.). Piotr Żyła uplasował się na 17 miejscu ex aequo z Janem Hoerlem z dorobkiem 76 punktów.

Źródło: Skijumping.pl