LGP w Wiśle: Żyła wygrywa kwalifikacje

Piotr Żyła wygrał kwalifikacje do inauguracyjnych zawodów Letniego Grand Prix 2022 w Wiśle. Reprezentant Polski triumfował na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) dzięki próbie na odległość 124,5 metra. W sobotnim konkursie wystąpi jedenastu Biało-Czerwonych.

Piątkowe kwalifikacje w Wiśle stały pod znakiem dominacji reprezentantów Polski. Zwycięzcą rundy został Piotr Żyła, który poszybował na odległość 124,5 metra. Mistrz świata z Oberstdorfu wyprzedził o 6,5 punktu Dawida Kubackiego (121 m). Trzecie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (121,5 m), a czwarty był Kamil Stoch (120 m).

Na piątym miejscu uplasował się Maciej Kot (120 m) przed Pawłem Wąskiem (118,5 m) i Jakubem Wolnym (118 m). Na jedenastym miejscu znalazł się Tomasz Pilch (117,5 m). Na dwudziestej pozycji rywalizację w kwalifikacjach zakończył Jan Habdas (115 m). Dwudziesty trzeci był Kacper Juroszek (113 m), natomiast dwudziesty ósmy Andrzej Stękała (111,5 m).

W sobotnim konkursie zabraknie Jarosława Krzaka, który został zdyskwalifikowany na górze skoczni za nieregulaminowy kombinezon.

Początek inauguracyjnych zawodów Letniego Grand Prix 2022 zaplanowano na 15:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Transmisja będzie dostępna w TVP Sport.

Źródło: Skijumping.pl