MŚwL w Vikersund: Żyła w drugiej dziesiątce światowego czempionatu w lotach

Vikersund 2022 konkurs

Piętnasta lokata Piotra Żyły obok jedenasta pozycji Jakuba Wolnego to najlepsze wyniki polskich skoczków na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich Vikersund 2022. W niedzielę obaj wystąpią w konkursie drużynowym. Żyła otworzy skład Biało-Czerwonych, a Wolny wystąpi jako lider zamykający zespół.

– Skakałem dziś… ciekawie. W serii próbnej leciałem 5 cm nad zeskokiem, a w pierwszej rundzie konkursowej podobało mi się. Ten lot dał mi dużo radości. A finałowy? Znowu za wcześnie na progu, nabrałem wysokości, ale zabrakło prędkości. Trzeba było lecieć niziutko, ale szybko! – wyjaśnia Piotr Żyła. 35-latek w sobotnich rundach ocenianych popisał się próbami mierzącymi 225 oraz 209,5 metra.

Norweski obiekt wymaga od zawodników dużo wysiłku, szczególnie przy pogarszających się warunkach wietrznych.
– Na pewno jest to w jakimś stopniu przyjemne, bo coś się dzieje… Wyhamowałem nad bulą i brakowało prędkości, ale ogólnie dzień na plusik. Złapałem czucie i mniej więcej wiem, co dzieje się na tej wyjątkowo specyficznej skoczni w Vikersund – kontynuuje przed niedzielną drużynówką.
– Atmosfera w zespole jest w porządku, nie trzeba nikogo specjalnie motywować. Każdy zna swoje zadania i wykonuje swoją robotę – kończy mistrz świata z Oberstdorfu.

Źródło: Skijumping.pl