ZIO w Pekinie: Lindvik ze złotem, Stoch tuż za podium

Olimpiada 2022 Duża skocznia konkurs podium

Marius Lindvik mistrzem olimpijskim na dużej skoczni w Pekinie! Reprezentant Norwegii triumfował w sobotniej rywalizacji na obiekcie w Zhangjiakou (HS140) po skokach na odległość 140,5 m oraz 140 m. Srebro zdobył Ryoyu Kobayashi, a brąz Karl Geiger. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch. Polacy w komplecie awansowali do finału.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Ryoyu Kobayashi. Na czwartej pozycji sklasyfikowany na półmetku został Kamil Stoch. Reprezentanci Polski w komplecie awansowali do serii finałowej. Piętnasty na półmetku był Piotr Żyła po skoku na 134 metr. Dwudzieste piąte miejsce zajmował Dawid Kubacki (131 m), natomiast dwudzieste ósme – Paweł Wąsek (129 m).

W finale byliśmy świadkami japońsko-norweskiego pojedynku o olimpijskie złoto. Ostatecznie triumfował Marius Lindvik. Kamil Stoch w serii finałowej uzyskał odległość 133,5 metra i zakończył olimpijski konkurs na czwartej pozycji, ze stratą 4,1 punktu do medalowej lokaty. Piotr Żyła po finałowej próbie na 131 metr zajął osiemnastą lokatę. Dwudziesty pierwszy był Paweł Wąsek (134,5 m), natomiast dwudziesty szósty Dawid Kubacki (131,5 m).

Sobotni konkurs indywidualny rozegrano z 20. platformy startowej. W finale na życzenie trenerów z 19. belki skakali Jewgienij Klimow i Halvor Egner Granerud, zaś decyzją jury ostatnia szóstka zawodników.

Do zakończenia rywalizacji skoczków w Pekinie pozostał poniedziałkowy konkurs drużynowy. Na niedzielę zaplanowano z kolei sesję treningową.

Źródło: Skijumping.pl