PŚ w Zakopanem: Triumf Lindvika, trzech Polaków w finale

Zakopane 2022 kwali + konkurs

Marius Lindvik wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków. Najlepszy z nich, Piotr Żyła zajął siedemnaste miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ryoyu Kobayashi. Do finału awansowało trzech reprezentantów Polski. Dziewiętnaste miejsce na półmetku zajmował Paweł Wąsek (125,5 m), dwudziesty szósty był Piotr Żyła (123,5 m), zaś dwudziesty siódmy Stefan Hula (126 m). Pozostali Biało-Czerwoni nie awansowali do finału.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 18. belki startowej.

W finale udanie zaatakował Marius Lindvik, który poszybował na odległość 139,5 metra. Tym samym Norweg odniósł piąte zwycięstwo w karierze, a drugie na Wielkiej Krokwi. Najlepszym reprezentantem Polski okazał się Piotr Żyła. Świętujący dziś urodziny 35-latek w finale uzyskał odległość 131,5 metra i awansował na siedemnastą pozycję. Dwudziesty drugi był Paweł Wąsek (124 m), natomiast dwudziesty siódmy Stefan Hula (124 m).

Rundę finałową również przeprowadzono z 18. platformy.

Na czele Pucharu Narodów znajdują się Austriacy (3047 pkt.) przed Niemcami (2974 pkt.) oraz Norwegami (2850 pkt.). Polacy z dorobkiem 1094 punktów zajmują szóstą lokatę.

Kolejne zawody zaliczane do Pucharu Świata rozegrane zostaną za tydzień, 22-23 stycznia na Hochfirstschanze (HS142) w Titisee-Neustadt.

Źródło: skijumping.pl