Titisee-Neustadt: Zwycięstwo Kamila Stocha! Żyła trzeci!

Kamil Stoch ponownie zwycięski! Trzykrotny mistrz olimpijski triumfował w trzecim z rzędu konkursie Pucharu Świata. Sobotnia wygrana na Hochfirstschanze (HS142) po skokach na 139 m i 144 m to także 39. pucharowe zwycięstwo „Rakiety z Zębu”. Tym samym wyrównał on osiągnięcie Adama Małysza. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła, piąty był Andrzej Stękała, a siódmy Dawid Kubacki. Punktowało sześciu Biało-Czerwonych.

Pierwsza seria konkursowa była koncertowym popisem w wykonaniu reprezentantów Polski. W czołowej piątce uplasowało się aż czterech Biało-Czerwonych. Pozycję lidera zajmował Dawid Kubacki (143 m), który o 3,3 punktu wyprzedzał Kamila Stocha (139 m). Trzeci był Norweg Halvor Egner Granerud (137,5 m), a tuż za nim – Piotr Żyła (143 m) i Andrzej Stękała (143,5 m).

W rundzie finałowej udany atak na najwyższy stopień podium wytoczył Kamil Stoch. Trzykrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni poszybował na 144 metr i odniósł trzecie pucharowe zwycięstwo z rzędu, pokonując o 4 punkty Halvora Egnera Graneruda (138,5 m). Na najniższy stopień podium wskoczył Piotr Zyła (139,5 m), który wyprzedził o 2,1 punktu Markusa Eisenbichlera (139,5 m).

Dla Piotra Żyły dzisiejsza trzecia lokata to szesnaste podium w zawodach Pucharu Świata, zaś czwarte w obecnie trwającym sezonie. Brązowy medalista MŚ w Lahti ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, cztery drugie oraz dziesięć trzecich miejsc. Łącznie reprezentanci Polski już 229 razy kończyli indywidualne konkursy PŚ w czołowej trójce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Halvor Egner Granerud (848 pkt.) przed Markusem Eisenbichlerem (634 pkt.) i Kamilem Stochem (608 pkt.). Czwarty jest Piotr Żyła (454 pkt.), a piąty Dawid Kubacki (433 pkt.).

Źródło: Skijumping.pl