Kamil Stoch wygrywa i obejmuje prowadzenie w turnieju! Kubacki trzeci, Żyła tuż za podium

Kamil Stoch wygrywa na Bergisel (HS128). Trzykrotny mistrz olimpijski odniósł 37. pucharowe zwycięstwo w trzecim konkursie 69. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, szybując na odległość 127,5 m oraz 130 m! Drugi był Słoweniec Anze Lanisek, trzeci Dawid Kubacki, a czwarty Piotr Żyła. W klasyfikacji turnieju prowadzi Stoch przed Kubackim.

Pierwsza seria konkursowa rozgrywana była w trudnych wietrznie warunkach. Najlepszy okazał się tym samym Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował na odległość 127,5 metra i wyprzedzał o 0,7 punktu Anze Laniska (127,5 m). Trzeci był Ryoyu Kobayashi (132 m), a czwarty Michael Hayboeck (127,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Biało-Czerwoni – piąty Dawid Kubacki (126 m), szósty Piotr Żyła (126,5 m) oraz siódmy Andrzej Stękała (126,5 m).

W finale Kamil Stoch przypieczętował swój triumf na Bergisel lotem na 130 metr. Dwukrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni wygrał z przewagą 12 punktów nad Anze Laniskiem (123,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął ostatecznie Dawid Kubacki (127 m), który wyprzedził o 2,1 punktu Piotra Żyłę (124,5 m).

Nowym liderem 69. Turnieju Czterech Skoczni został Kamil Stoch (809,9 pkt.), który o 15,2 punktu wyprzedza Dawida Kubackiego (794,7 pkt.). Trzeci, ze stratą 20,6 pkt. do prowadzącego Polaka, jest dotychczasowy lider, Norweg Halvor Egner Granerud (789,3 pkt.). Ósmy jest Piotr Żyła (763,3 pkt.), a dziesiąty Andrzej Stękała (760,3 pkt.).

Źródło: Skijumping.pl