Polska w świetnym stylu wygrywa konkurs drużynowy, cała drużyna w formie

Drużyna PL Wisła 2018

Polacy po raz kolejny udowodnili, że są drużyną. Po dobrych skokach wszystkich polskich skoczków na skoczni w Wiśle Malince zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego a kibice szaleli z radości. Już po pierwszej serii skoków wiadomo było, że Polacy są w świetnej formie. Po równie dobrej drugiej kolejce Polska pierwszy raz w historii wygrała „drużynówkę” w Wiśle.

Wielkie emocje towarzyszyły zebranym pod skocznią i widzom przed telewizorami. Polacy dobrze rozpoczęli sezon podczas jego inauguracji i zwyciężyli w konkursie grupowym. Tuż za nimi na podium uplasowali się Niemcy i Austria.

Konkurs drużynowy skoków w Wiśle 17.11.2018 zakończył się lepiej niż mogliśmy przypuszczać. Fantastycznie drugą serię dla Polaków rozpoczął również Piotr Żyła, który skoczył 130,5 metra tym samym oddając jeden z najdalszych skoków dnia Najważniejszy skok oddał w drugiej serii Kamil Stoch. Lider drużyny skoczył 129 m. Dzięki temu wynikowi mistrza olimpijskiego Polacy zdobyli 1 miejsce w konkursie. To 22 podium i czwarte w historii zwycięstwo drużyny Polski.

Źródło: ESKA.pl