LGP w Klingenthal: Tande i Kubacki najlepsi na treningu. Lanisek wygrywa kwalifikacje. Żyła daleko.

Daniel Andre Tande był najlepszy w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do finałowych zawodów Letniego Grand Prix na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Dawid Kubacki natomiast nie miał sobie równych w drugiej serii treningowej. Za to Anze Lanisek triumfował w kwalifikacjach.

I trening:
W pierwszym treningu najdalej poszybował Daniel Andre Tande i wylądował na 136 metrze. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki (129,5 m) był ósmy.

Piotr Żyła wylądował na 128 metrze i zajął siedemnastą lokatę. Dwudziesty drugi był Stefan Hula (126 m), dwudziesty siódmy Kacper Juroszek (120,5 m), natomiast trzydziesty dziewiąty Klemens Murańka (114,5 m). Paweł Wąsek zrezygnował z oddania skoku.

Pierwszą serię treningową rozegrano z 19., 17. i 15. belki startowej.

II trening:
W drugim treningu Dawid Kubacki odleciał rywalom szybując na 143 metr. Piotr Żyła tym razem uplasował się na piętnastej pozycji z wynikiem 133 metrów. Dwudziesty był Kacper Juroszek (129,5 m), dwudziesty ósmy Klemens Murańka (127,5 m), natomiast trzydziesty szósty Stefan Hula (125 m). Ponownie z oddania skoku zrezygnował Paweł Wąsek, który ma jednak przystąpić do kwalifikacji.

Drugą rundę treningową przeprowadzono z 20. platformy.

Początek kwalifikacji zaplanowano na 19:00.

Kwalifikacje:
Piątkowe kwalifikacje na Vogtland Arenie zakończyły się triumfem Anze Laniska, który uzyskał odległość 137 metrów. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki (136 m). Kacper Juroszek poszybował na 137 metr i zakończył eliminacje na szóstej pozycji. Jedenasty był Paweł Wąsek (132 m).

Polacy w komplecie awansowali do zawodów. Na szesnastej pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła (131 m). Dwudziesty pierwszy był Stefan Hula (131 m), a dwudziesty szósty Klemens Murańka (127 m).

Kwalifikacje rozegrano w całości z 18. belki startowej. 

Źródło: Skijumping.pl