LGP w Hinzenbach: Seria próbna dla Fettnera, Żyła osiemnasty. Kubacki nokautuje rywali w konkursie!

Manuel Fettner okazał się najlepszy w serii próbnej przed niedzielnym konkursem Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90). Dawid Kubacki z trzynastym zwycięstwem w zawodach Letniego Grand Prix w karierze! Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału, w którym zdyskwalifikowany został Kamil Stoch.

Seria Próbna:
W serii próbnej najdalej poszybował Manuel Fettner, który uzyskał 91,5 metra. Austriak wyprzedził o 0,2 punktu Dawida Kubackiego (89 m). Piąte miejsce zajęli ex aequo Kamil Stoch (84 m) i Paweł Wąsek (87 m).

Na dwunastej pozycji uplasował się Kacper Juroszek (86 m), a tuż za nim znalazł się Jakub Wolny (87,5 m). Osiemnasty był Piotr Żyła (83,5 m), a trzydziesty pierwszy Stefan Hula (82 m).

Serię próbną rozegrano z 9., 8., 7. i 6. belki startowej.

Początek konkursu zaplanowano na 13:00. Transmisja odbyła się w Eurosport 2, TVP Sport i Player.pl.

Konkurs:
W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Dawid Kubacki. Trzecie miejsce zajmowali ex aequo Paweł Wąsek (92 m) i Japończyk Ren Nikaido (91 m). Na jedenastym miejscu plasował się Kacper Juroszek (88 m).

Reprezentanci Polski w komplecie awansowali do serii finałowej. Szesnaste miejsce zajmował Kamil Stoch (84,5 m), osiemnasty był Stefan Hula (87,5 m), dwudziesty trzeci Piotr Żyłą (84 m), a dwudziesty czwarty Jakub Wolny (86 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 8., 7., i 6. belki startowej.

W finale Dawid Kubacki ponownie poszybował daleko uzyskując wynik 93,5 metra. Miejsca na podium nie utrzymał Paweł Wąsek (87 m), który zajął ósmą lokatę, tuż przed Kacprem Juroszkiem (90 m).

Stefan Hula po skoku na odległość 83,5 metra zajął dziewiętnastą lokatę. Dwudziesty pierwszy był Piotr Żyłą (83 m), a dwudziesty czwarty Jakub Wolny (81,5 m). Kamil Stoch został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon i zakończył konkurs na dwudziestej dziewiątej pozycji.

Rundę finałową przeprowadzono z 7. i 6. platformy.

Źródło: Skijumping.pl