Kubacki i Żyła złapali noszenie. Czołowa „10” w zasięgu

Oberstdorf 2022 kwalifikacje

Najlepszymi polskimi skoczkami podczas piątkowych kwalifikacji do zawodów w Oberstdorfie okazali się Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Nasi mistrzowie świata z normalnego obiektu zajęli miejsca na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki.

Lot mierzący 218,5 metra dał Dawidowi Kubackiemu ósmą notę. Drugą dziesiątkę kwalifikacji otworzył Piotr Żyła. Jego rezultat to 218 metrów.
– To był fajny skok. Co prawda na początku pozdrowiłem kibiców, gdy zobaczyłem ich na trybunach, i dopiero wtedy poukładałem się do lotu. W sobotę, jeśli ich nie pozdrowię, powinno uciec jeszcze z dziesięć metrów – żartuje 35-latek.

Treningowe wyniki podopiecznego Michala Doležala to 211,5 oraz 188 metrów.
– Byłem zszokowany. Myślałem, że lata się tu wyżej, a tymczasem w pierwszym leciałem niziutko – zwraca uwagę doświadczony zawodnik.

Lotami Żyły tuż nad powierzchnią zeskoku w ostatnich dniach zachwycały się norweskie media.
– Ja wiem… Było ciekawie… Kiedyś bardzo lubiłem Vikersund, ale coś tam musieli zepsuć. Co tam poszło nie tak? – zastanawia się reprezentant Polski.
– W Oberstdorfie nie ma takiego problemu, osiągałem prędkości prawie na poziomie Dawida Kubackiego. Nie tracę już dwóch km/h. Jest szansa, by walczyć i to cieszy. No i tory są zdecydowanie lepsze, wygodniejsze i pozwalające na drobne ruchy nartami – dodaje dwukrotny triumfator konkursów z cyklu Pucharu Świata.

Źródło: Skijumping.pl