MŚwL w Vikersund: Marius Lindvik ze złotym medalem. Żyła piętnasty.

Vikersund 2022 konkurs Lindvik

Marius Lindvik mistrzem świata w lotach narciarskich! Reprezentant Norwegii triumfował w dwudniowej rywalizacji na mamuciej skoczni w Vikersund (HS240). W sobotnich próbach mistrz olimpijski z Pekinu poszybował na odległość 230 m oraz 224,5 m. Srebrny medal zdobył Timi Zajc, a brązowy Stefan Kraft.

W trzeciej serii konkursowej Marius Lindvik powiększył swoją przewagę nad rywalami. Mistrz olimpijski z Pekinu poszybował na 230 metr i przed ostatnią rundą wyprzedza Stefana Krafta (227 m) o 10,2 punktu.

Reprezentanci Polski w komplecie poprawili swoje pozycje po piątkowych lotach. Jakub Wolny (213,5 m) zajmuje jedenastą lokatę, tuż przed dwunastym Piotrem Żyłą (225 m) i trzynastym Kamilem Stochem (223,5 m). Dwudziesty piąty jest Paweł Wąsek (208,5 m).

Trzecią serię konkursową rozegrano z 9. i 11. belki startowej.

W finale Marius Lindvik przypieczętował swój triumf. Reprezentant Norwegii poszybował na odległość 224,5 metra i jako czwarty przedstawiciel swojego kraju został mistrzem świata w lotach narciarskich.

Najlepszym Polakiem konkursu indywidualnego został Jakub Wolny. W finale 26-latek poszybował na odległość 221,5 metra i utrzymał jedenastą lokatę. Piętnaste miejsce zajął Piotr Żyła (209,5 m). Kamil Stoch po próbie na odległość 175,5 metra spadł na dwudziestą drugą lokatę. Dwudziesty piąty był Paweł Wąsek (200 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 13., 14., 15. i 16. platformy.

Na niedzielę zaplanowano ostatni akcent 27. MŚ w lotach narciarskich – konkurs drużynowy z udziałem 7 reprezentacji narodowych. Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Jakub Wolny. Początek zawodów o 16:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Źródło: Skijumping.pl