Raw Air w Lillehammer: Środa z prologiem mężczyzn

Lillehammer 2022 prolog

Tegoroczna edycja Raw Air składa się wyłącznie z zawodów na skoczniach w Lillehammer oraz Oslo. Wszystko za sprawą przebudowy obiektów w Trondheim oraz mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy.

W zmaganiach mężczyzn wzięło udział 69 skoczków z siedemnastu państw. Na belce startowej zasiadło sześciu reprezentantów Polski – Kacper Juroszek (nr 9), Stefan Hula (nr 23), Paweł Wąsek (nr 28), Dawid Kubacki (nr 39), Kamil Stoch (nr 49) oraz Piotr Żyła (nr 51).

Sesja treningowa odbyła się o 14:30, a następnie po niej prolog o 16:45.

Transmisję z prologu mężczyzn przeprowadził Eurosport 1 (16:40) i Player.pl.

Trening :
W pierwszej serii treningowej najlepszym zawodnikiem okazał się Halvor Egner Granerud. Piotr Żyła uzyskał rezultat 130,5 metra i zajął dwunaste miejsce. Dwie lokaty niżej uplasował się Kamil Stoch (124,5 m). Dwudziesty czwarty był Stefan Hula (122,5 m), dwudziesty siódmy Paweł Wąsek (120 m), trzydziesty Kacper Juroszek (117,5 m), natomiast trzydziesty drugi Dawid Kubacki (115,5 m).

Pierwszy trening przeprowadzono z 7., 6. i 5. belki startowej.

Druga runda treningowa została przerwana po skokach 28 zawodników z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru. W momencie odwołania rywalizacji na czele znajdowało się trzech reprezentantów Polski – Kacper Juroszek (128,5 m), Paweł Wąsek (133,5 m) oraz Stefan Hula (129 m).

Kwalifikacje:
Inauguracyjny prolog Raw Air padł łupem Johanna Andre Forfanga. Na czwartej pozycji uplasował się Kamil Stoch (133,5 m), zaś szósta lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu (130 m). Jedenastą pozycję zajął Piotr Żyła (132 m). Awans do czwartkowych zawodów wywalczyło jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Paweł Wąsek po skoku na 127 metr zajął dwudziestą siódmą lokatę. Czterdziesty drugi był z kolei Kacper Juroszek (122 m). Stefan Hula uzyskał 116,5 metra i zakończył rywalizację w Lillehammer na pięćdziesiątej drugiej pozycji.

Prolog rozpoczęto z 6. belki startowej, zaś po zmianie warunków wietrznych wydłużono rozbieg do 8. platformy.

Źródło: Skijumping.pl