PŚ w Willingen: Ostatnie starcie przed igrzyskami w Pekinie. Piotr poza 30-tką

Willingen 2022 konkurs niedziela

Za nami finał tegorocznego weekendu z zawodami Pucharu Świata w Willingen. Na niedzielę zaplanowano prologi oraz konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn na Muehlenkopfschanze (HS147). Było to ostatnie starcie światowej czołówki przed XXIV Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022.

W zmaganiach mężczyzn ujrzeliśmy 47 skoczków z czternastu państw. Na belce startowej zasiadło pięciu reprezentantów Polski – Stefan Hula (nr 10), Paweł Wąsek (nr 18), Dawid Kubacki (nr 20), Piotr Żyła (nr 29) oraz Kamil Stoch (nr 31).

Na 13:30 wyznaczono początek prologu poprzedzającego zawody mężczyzn (15:15). Ostatecznie prolog mężczyzn został odwołany. Priorytetem organizatorów było dokończenie zawodów kobiet.

Transmisję z konkursu mężczyzn przeprowadziło TVN (14:45), Eurosport 1 (15:10) oraz Player.pl.

Konkurs:
W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Cene Prevc. Na dziesiątej pozycji sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który wylądował na 136 metrze. Pozostali Polacy nie awansowali do serii finałowej. Kamil Stoch po skoku na 115 metr zajął trzydziestą czwartą lokatę. Czterdziesty pierwszy był Piotr Żyła (110 m), czterdziesty trzeci Paweł Wąsek (109,5 m), natomiast czterdziesty czwarty Stefan Hula, który nie ustał próby na 125 metr.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 7., 6. i 5. belki startowej.

W finale udanie zaatakował Marius Lindvik. Dawid Kubacki w serii finałowej wylądował na 125 metrze i zakończył niedzielne zawody na czternastej pozycji.

Rundę finałową przeprowadzono z 7. i 6. platformy. Upadek zaliczył Włoch Giovanni Bresadola (120 m), zaś za nieregulaminową szerokość nart zdyskwalifikowany został Yukiya Sato.

W Pucharze Narodów liderują Niemcy (3917 pkt.) przed Austriakami (3580 pkt.) i Norwegami (3460 pkt.). Polacy z dorobkiem 1205 punktów są sklasyfikowani na szóstej pozycji.

Teraz na zawodników czeka wylot na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Już za tydzień, w niedzielę 6 lutego rozegrany zostanie konkurs indywidualny na normalnej skoczni w Zhangjiakou (HS106).

Źródło: skijumping.pl