TCS w Bischofshofen: R. Kobayashi górą w kwalifikacjach. Żyła vs Kubacki w parze KO

Bishofshofen 2022 TCS konkurs

Przed nami wielki finał 70. Turnieju Czterech Skoczni. W Święto Trzech Króli o 14:30 rozegrano kwalifikacje do zaplanowanego na 17:30 konkursu na Skoczni im. Paula Ausserleitnera (HS142) w Bischofshofen. Liderem imprezy jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, który po raz drugi w karierze może triumfować we wszystkich czterech konkursach w ramach jednej edycji cyklu.

Przed finałowymi zawodami głośniej mówiło się jednak nie o tym, kto wygra turniej, ale czy Ryoyu Kobayashi zdoła po raz drugi w karierze wygrać wszystkie cztery konkursy tej samej edycji TCS. Japończyk ma szansę zapisać się jako pierwszy zawodnik w historii, który dokona tego wyczynu.

Na liście startowej kwalifikacji widniały nazwiska 77 zawodników z dwudziestu jeden reprezentacji narodowych. Na belce startowej zasiadło pięciu Polaków – Andrzej Stękała (nr 29), Paweł Wąsek (nr 36), Jakub Wolny (nr 38), Dawid Kubacki (nr 45) oraz Piotr Żyła (nr 53).

O 14:30 rozpoczęły się kwalifikacje, które wyłoniły pary KO pierwszej serii finałowego konkursu TCS (17:30).

Transmisję z kwalifikacji przeprowadził Eurosport 1 (14:15) oraz Player.pl. Wieczorne zawody można było obejrzeć „na żywo” w TVN (16:50), Eurosport 1 (16:45) i Player.pl.

Kwalifikacje:
Podobnie jak to miało miejsce w Oberstdorfie, Innsbrucku i wczoraj w Bischofshofen, kwalifikacje zakończyły się triumfem Ryoyu Kobayashiego. Dawid Kubacki po skoku na odległość 134,5 metra został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu. Awans do zawodów wywalczyło jeszcze dwóch Polaków. Andrzej Stękała wylądował na 130 metrze i zajął trzydzieste piąte miejsce. Czterdziesty pierwszy był Piotr Żyła (125 m).

Kwalifikacje rozegrano z 13., 11. oraz 9. platformy startowe.

Pary KO:
Na podstawie eliminacji ustalony został zestaw 25 par KO finałowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W pierwszej serii konkursowej dojdzie do bratobójczego pojedynku polaków: