LMP w Zakopanem: Piotr Żyła ze złotym medalem

LMP 2021

Piotr Żyła został mistrzem Polski na igelicie! Mistrz świata z Oberstdorfu triumfował na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem dzięki skokom na odległość 103,5 m i 106 m. Srebrny medal wywalczył Klemens Murańka (102 m i 104 m), a brązowe – Dawid Kubacki (100 m i 104 m) oraz Tomasz Pilch (98 m i 106,5 m).

Konkurs mężczyzn był transmitowany przez TVP Sport od 20:15.

Piotr Żyła znajdował się na prowadzeniu już po pierwszej serii. Mistrz świata z Oberstdorfu poszybował na odległość 103,5 metra i wyprzedzał o cztery punkty Klemensa Murańkę (102 m) oraz o 6,5 pkt. Kamila Stocha (100 m). Czwarte miejsce zajmowali ex aequo Stefan Hula (100 m) i Dawid Kubacki (100 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 20. i 18. belki startowej.

W finale Piotr Żyła potwierdził swoją formę lotem na 106 metr. Tym samym wiślanin sięgnął po złoty medal, pokonując o 7,5 punktu Klemensa Murańkę (104 m). Na najniższym stopniu podium stanęli wspólnie Dawid Kubacki (104 m) i Tomasz Pilch (106,5 m). Piąty był Jakub Wolny (103,5 m), zaś szósty Jan Habdas (103,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono w całości z 19. platformy.

Po raz trzeci w karierze Piotr Żyła wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Polski na igelicie. Wcześniej reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego triumfował w 2014 oraz 2019 roku. Więcej złotych medali mają tylko Adam Małysz (18) oraz Dawid Kubacki (5).

Tegoroczne Letnie Mistrzostwa Polski w Zakopanem zwieńczył piątkowy konkurs drużynowy. Początek zawodów rozpoczynał się o 11:45, zaś punktualnie o 11:00 przebiegła seria próbna.

Źródło: skijumping.pl