Granerud ponownie zwycięski, Stoch drugi, Piotr Żyła tuż za podium

Halvor Egner Granerud odniósł zwycięstwo w sobotnim konkursie Pucharu Świata na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki skokom na odległość 140,5 m oraz 141,5 m. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (138,5 m i 134 m), a trzecie Słoweniec Bor Pavlovcic (137,5 m i 141,5 m). Czwarty był Piotr Żyła, a szósty Dawid Kubacki.

W pierwszej serii najdalej poszybował Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata uzyskał odległość 140,5 metra i na półmetku zmagań wyprzedzał o 2,1 punktu drugiego Kamila Stocha (138,5 m). Trzecie miejsce zajmował Anze Lanisek (139,5 m), a tuż za nim znajdowali się czwarty Dawid Kubacki (138,5 m) i piąty Piotr Żyła (137,5 m).

W finale Halvor Egner Granerud przypieczętował dziewiąte pucharowe zwycięstwo w karierze lotem na odległość 141,5 metra. Norweg pokonał o 12,6 punktu drugiego Kamila Stocha (134 m). Po raz pierwszy na podium stanął Bor Pavlovcic (142,5 m), który zajął trzecią pozycję. Czwarty był Piotr Żyła (131 m), piąty Anze Lanisek (131 m), a szósty Dawid Kubacki (131,5 m).

Jakub Wolny w finale wylądował na 136 metrze i awansował na czternastą pozycję. Dwudziesty pierwszy był Andrzej Stękała (127 m), a trzydziesty Klemens Murańka (121 m).

Kamil Stoch po raz 78. w karierze, a siódmy w obecnym sezonie stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Trzykrotny mistrz olimpijski odniósł 39 zwycięstw, 21 razy był drugi oraz 18-krotnie trzeci. To również 232. polskie miejsce w czołowej trójce konkursów indywidualnych tej rangi.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi niezmiennie Halvor Egner Granerud (1306 pkt.) przed Markusem Eisenbichlerem (917 pkt.) oraz Kamilem Stochem (805 pkt.). Czwarty jest Piotr Żyła (652 pkt.).

Źródło: Skijumping.pl