Granerud wygrywa w Engelbergu, Piotr Żyła trzeci

Halvor Egner Granerud odniósł piąte z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata! Lider klasyfikacji generalnej triumfował w niedzielnym konkursie na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu po skokach na odległość 141,5 m i 135, 5m. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, a trzecie – Piotr Żyła, który prowadził po pierwszej serii. Siódmy był Kamil Stoch, a ósmy Dawid Kubacki. Punktowało pięciu Polaków.

Po pierwszej serii konkursowej na Gross-Titlis-Schanze prowadził Piotr Żyła. Reprezentant Polski poszybował na odległość 132,5 metra i liderował z przewagą 1,5 punktu nad Yukiyą Sato (135,5 m) oraz 2,9 pkt. nad Halvorem Egnerem Granerudem (141,5 m). Czwarty był Daniel Huber (139,5 m), a piąty – Kamil Stoch (137 m), tracący 3,6 punktu do lidera.

W serii finałowej najwyższy stopień podium udanie zaatakował Halvor Egner Granerud. Reprezentant Norwegii poszybował na odległość 135,5 metra i odniósł piąte z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Lider cyklu pokonał o 1,7 punktu Markusa Eisenbichlera (137,5 m). Prowadzący na półmetku, Piotr Żyła uzyskał w finale 127,5 metra i ukończył niedzielne zmagania w Szwajcarii na najniższym stopniu podium. Czwarty był Anze Lanisek (131 m), piąty Pius Paschke (133 m), a szósty Mackenzie Boyd-Clowes (135 m), który osiągnął najlepszy rezultat w karierze.

Piotr Żyła po raz czternasty w karierze, a drugi w tym sezonie, stanął na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata. Wiślanin ma na swoim koncie 2 zwycięstwa, 4 drugie oraz 8 trzecich pozycji. Łącznie Biało-Czerwoni już 221 razy znajdowali się na „pudle” konkursów tej rangi.

Źródło: Skijumping.pl