Karl Geiger ze złotem, Piotr Żyła najlepszy z Polaków

Karl Geiger został mistrzem świata w lotach narciarskich. Reprezentant Niemiec triumfował na mamuciej skoczni w Planicy (HS240) dzięki finałowym próbom na odległość 240,5 m i 231,5 m. Srebrny medal wywalczył Halvor Egner Granerud, a brąz – Markus Eisenbichler. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła, ósmy był Kamil Stoch, dziesiąty Andrzej Stękała, a piętnasty Dawid Kubacki.

Piotr Żyła po próbie na odległość 227 metrów utrzymał siódmą pozycję, przed Kamilem Stochem (223 m) i Andrzejem Stękałą (224,5 m). Czołową dziesiątkę zamykał Jewgienij Klimow (222,5 m). Czwarty z Polaków, Dawid Kubacki po próbie na 211 metr pozostał na dwunastym miejscu.

Losy tytułu mistrza świata w lotach narciarskich rozstrzygały się do ostatnich sekund serii finałowej. Karl Geiger uzyskał 231,5 metra wobec 243 metrów w wykonaniu Halvora Egnera Graneruda. Reprezentant Niemiec sięgnął jednak po złoto, pokonując Norwega o zaledwie 0,5 punktu. Brąz przypadł Markusowi Eisenbichlerowi (230 m). Tuż za podium sklasyfikowani zostali Michael Hayboeck (220,5 m), Robert Johansson (232 m) oraz Yukiya Sato (229 m).

Piotr Żyła w finale uzyskał wynik 224,5 metra i zakończył mistrzostwa na najlepszym w karierze, siódmym miejscu. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (222,5 m). Dziewiąty był Jewgienij Klimow (220 m), a czołową dziesiątkę skompletował debiutujący Andrzej Stękała (212 m).

W dwóch piątkowych seriach Piotr Żyła skoczył 221,5 oraz 224,5 metra.

Źródło: skijumping.pl