Zwycięski Lindvik, Dawid Kubacki po raz kolejny na podium

ga-pa konkurs noworoczny KO

Marius Lindvik został zwycięzcą noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Norwegii odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata dzięki skokom na odległość 143,5 metra i 136 metrów. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie – Dawid Kubacki. Do finału awansowało trzech Polaków.

Pierwsza seria konkursowa była popisem Mariusa Lindvika który w pierwszej serii rywalizował z Piotrem Żyłą. Reprezentant Norwegii lotem na 143,5 metra wyrównał oficjalny rekord Grosse Olympiaschanze i wyprzedzał o 7,5 punktu Dawida Kubackiego. Trzeci był Niemiec Karl Geiger, czwarty Japończyk Ryoyu Kobayashi. Piotr Żyła, jako najlepszy z grona „lucky loserów”, uzyskał 133,5 metra i zajmował ósme miejsce.

Do finału awansował jeszcze jeden reprezentant Polski. Kamil Stoch uzyskał 126,5 metra i na półmetku zmagań był dwudziesty piąty.

 

Finałowe momenty drugiej serii były rywalizacją na najwyższym poziomie. Ostatecznie po pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze sięgnął Marius Lindvik. Norweg wylądował na 136 metrze i o 4,8 punktu pokonał Karla Geigera (141,5 m). Podobnie jak w Oberstdorfie, na trzeciej pozycji rywalizację zakończył Dawid Kubacki (139,5 m). Szóstego zwycięstwa w zawodach Turnieju Czterech Skoczni nie zdołał odnieść Ryoyu Kobayashi. Lider cyklu, pomimo próbie na 141 metr, pozostał na czwartej pozycji, o 1,9 pkt. za Polakiem.

Piotr Żyła po próbie na 133 metr zakończył rywalizację na piętnastej pozycji. Kamil Stoch (135 m) ostatecznie był dziewiętnasty.

Źródło: Skijumping