Polacy najlepsi w drużynówce w Klingenthal

Drużynowe zwycięstwo polskiej drużyny skoczków w Klingenthal

Polska drużyna skoczków narciarskich w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęli Austriacy ze stratą 25 pkt, a trzecie Japończycy – 57,7 pkt.

Po pierwszej serii skoków podopieczni trenera Michala Dolezala wyprzedzali o 18,8 pkt ekipę Austrii oraz aż o 41,4 pkt Japończyków.

W sobotę od początku biało-czerwoni spisywali się bardzo dobrze. Żyła uzyskał 145 m, co okazało się najlepszą tego dnia odległością. Po pierwszej grupie zawodników Polaków nieznacznie jednak wyprzedzali Austriacy.

Na prowadzenie drużynę wyprowadził skaczący jako drugi Wolny (136 m). Podopieczni trenera Michala Dolezala pozycji lidera już nie opuścili. Stoch (126 m) oraz Kubacki (133,5 m) także zrobili co do nich należy i na półmetku mieli 18,8 pkt przewagi nad Austrią.

W finałowej serii Polacy również spisali się bez zastrzeżeń i jeszcze powiększyli przewagę. Drugie miejsce zajęli Austriacy ze stratą 25 pkt, a trzecie Japończycy – 57,7 pkt.

W nieoficjalnej indywidualnej klasyfikacji najlepszy tego dnia był Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugą notę miał Kubacki, czwartą Żyła, siódmą Wolny, a 13. Stoch.