POLACY MISTRZAMI ŚWIATA!!!

Historyczny dzień dla polskiego sportu! Polscy skoczkowie w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch bezapelacyjnie zwyciężyli na fińskiej skoczni Salpausselkä w konkursie drużynowym. Zwycięstwo osiągnięte było w WIELKIM stylu, chłopaki nie odali pierwszego miejsca ani na chwilę, prowadząc po każdym z ośmiu skoków. Pierwsza seria to pokaz polskiej mocy i siły- każdy z naszych zawodników oddał piękny, długi skok w mistrzowskim stylu. Adam Małysz nie krył radości po każdej próbie polskiego skoczka, będą wręcz piątym zawodnikiem.

Skoki Polaków w I serii:
1. Piotr Żyła 130,5 m
2. Dawid Kubacki 129 m
3. Maciej Kot 130,5 m
4. Kamil Stoch 130,5 m
Łącznie: 591.9 pkt
Polacy po pierwszej serii o 17.4 pkt wyprzedzali drużynę Austrii i o 18.8 pkt Niemców.
Druga seria rozpoczęła się w bardzo nierównych warunkach, tworząc na skoczni tak zwaną „loterię”. Biało-Czerwonym jednak nic nie przeszkadzało w drodze po upragnione złoto. Każdy z zawodników skoczył dużo dalej niż wyliczona przez komputer minimalna odległość, deklasując tym samym rywali i ciągle powiększając przewagę. Dawid Kubacki pokazał, że nerwy ma ze stali, oddając rewelacyjny skok, mimo że aż dwukrotnie zdejmowany był z belki startowej. Nasz podwójny Mistrz Olimpijski postawił kropkę na „i” udowadniając, że jest najwyżej klasy profesjonalistą.

Skoki Polaków w II serii:
1. Piotr Żyła 123 m
2. Dawid Kubacki 119,5 m
3. Maciej Kot 121,5 m
4. Kamil Stoch 124,5 m
Łącznie: 1104.2 pkt
Po chwilach nerwówki, drugie miejsce wywalczyła Norwegia tracąc do Polaków aż 25.7 pkt. Brąz powędrował do Austriaków- 1068.9 pkt.
Klasa jaką Polacy pokazali w sobotnim konkursie nie przeszła w zagranicznych mediach bez echa. Zarówno prasa norweska, jak i fińska chwali i podziwia polskich mistrzów na łamach gazet sportowych i w telewizji.
Panowie DZIĘKUJEMY! CZAPKI Z GŁÓW MISTRZOWIE!