Piotr Żyła drugi w 65 TCS

TCS Polish Ski Team

Kamil Stoch wygrał 65. Turniej Czterech Skoczni! Rewelacyjnie spisał się także Piotr Żyła, który wyprzedził jeszcze Daniela Andre Tande i zajął 2. miejsce!

To historyczny sukces „Biało-czerwonych” – nigdy wcześniej nie mieliśmy dwóch reprezentantów Polski na podium TCS! Stoch powtórzył wyczyn Adama Małysza sprzed 16 lat, dla „Wewióra” to największy indywidualny sukces w karierze.

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zakończył TCS z przytupem, wygrywając zawody w Bischofshofen przed Michaelem Hayboeckiem i Piotrem Żyła. Całkowicie konkurs zawalili Daniel Andre Tande, który w drugiej próbie ratował się przed upadkiem i przegrał na finiszu z Żyłą oraz Stefan Kraft, który… spadł w klasyfikacji generalnej na 6. miejsce za Macieja Kota i Manuela Fettnera.