Piotr Żyła nowym mistrzem Polski

Piotr Żyła

Piotr Żyła został nowym mistrzem Polski w skokach narciarskich, które w poniedziałek odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Srebro zdobył Dawid Kubacki, a brąz Maciej Kot po świetnym drugim skoku (139 metrów – nowy rekord obiektu).

W zmaganiach na półmetku prowadził Piotr Żyła. Cieszynianin w bardzo dobrym stylu uzyskał 127,5 metra i z przewagą 2,3 punktu wyprzedzał Stefana Hulę. Trzecie miejsce zajmował Dawid Kubacki.

Druga seria przyniosła w końcu emocje jakich oczekiwano od początku. Świetne skakanie rozpoczął Maciej Kot. 25-latek uzyskał aż 139 metrów. To nowy nieoficjalny rekord obiektu i najdłuższa próba w całych poniedziałkowych zawodach.

Taki skok pozwolił 25-latkowi awansować z 6. na 3. pozycję. Srebro zdobył Dawid Kubacki, a prowadzenie po pierwszej serii obronił Piotr Żyła. Cieszynianin może zatem cieszyć się z drugiego złotego medalu w zimowych mistrzostwach Polski.